Zoznam cyklotrás

03. BB - Sl. Ľupča - Selce - BB

Zdieľať Zväčšiť mapu    Zväčšiť/Zmenšiť mapu

Popis trasy  Výškopis

0 km 8 km 15 km 23 km

Parametre trasy  Parametre

Celková dĺžka23 km
Obtiažnosťľahká
Časová náročnosť2 hod
Terénasfalt, spevnená lesná cesta

Popis trasy  Popis

Cyklotrasa sa začína na veľkom parkovisku na Mičinskej ceste pri “Podrybe”. Po brehu Hrona prejdeme cez záhradkársku osadu do priemyselnej časti na Srnkovej ulici. Odtiaľ pôjdeme asfaltovou lesnou cestičkou (modrá cyklotrasa č. 2557) až na Hronskú ulicu do Šalkovej.

Prejdeme celou mestskou časťou B. Bystrice  – Šalková, na hlavnej križovatke pred mostom odbočíme doprava na Poniky a po 200 metroch pri cintoríne odbočíme doľava tak, ako ukazuje, tam umiestnený, cyklosmerovník. Ďalej pokračujeme lesnou asfaltovou cestou (modrá cyklotrasa č. 2557, zelený turistický chodník) 7,5 km až k železnému mostu cez rieku Hron, ktorý nás privedie do obce Slovenská Ľupča. Rovno cez železničnú trať pokračujeme smerom na námestie kde odbočíme doľava.

Modrá cyklotrasa ďalej prechádza stredom obce po ceste II. triedy cca. 3 km až k priemyselnému areálu, kde je pri cestnom mostíku cez potok umiestnený cyklosmerovník. Tam odbočíme doprava do lesa a miernym stúpaním sa po lesnej asfaltovej cestičke, v dĺžke 4 km, dostaneme do obce Priechod.

V obci Priechod odbočíme doľava a po ceste II. triedy popri rozvoniavajúcom družstve pokračujeme cez Selce a Senicu až do Banskej Bystrice.

Video  Video

03. BB – Sl. Ľupča – Selce – BB

Diskusia  Diskusia (1) Pridať komentár

Názor na “03. BB – Sl. Ľupča – Selce – BB

  1. dobry den chcela by som sa poradit.idem z bb do slovenskej lupci a ptm chcem pokracovat do nemeckej.a chcela by som pomoct ze kade je najlepsie alebo ci sa da ist po 1/66 dakujem

Pridaj komentár