Zoznam cyklotrás

13. Harmanec II. - okruh

Zdieľať Zväčšiť mapu    Zväčšiť/Zmenšiť mapu

Popis trasy  Výškopis

0 km 6 km 12 km 18 km

Parametre trasy  Parametre

Celková dĺžka18 km
Obtiažnosťstredná
Časová náročnosť1 h 30 m
Terénasfalt, spevnená lesná cesta

Popis trasy  Popis

Naša trasa začína na veľkom parkovisku pod Harmaneckou jaskyňou pri reštaurácii Čierna ovca. Na toto miesto si to môžeme vyšliapať z Banskej Bystrice po ceste I. triedy smerom na Martin,  alebo využiť služby cyklobusu smerujúceho na Malý Šturec, ktorý má na tomto parkovisku svoju zastávku. Cyklobus odchádza zo Strieborného námestia v Banskej Bystrici o 7:30 a pri jaskyni je cca o 8:10.

Z tohto parkoviska pokračujeme po ceste I. triedy smerom na Martin, po 200 m odbočíme z hlavnej cesty doľava smerom do lesa. Obídeme lesnú závoru a po novej asfaltovej lesnej cestičke stúpame lesom cca 4 km. Po štyroch kilometroch asflatová cestička pokračuje doprava (to je ale slepá cesta), preto my odbočujeme doľava na štrkovú lesnú cestu a po modrom turistickom chodníku stúpame na “Ištvánku” ešte 1,5 km. Odtiaľ pekným lesným zjazdom klesáme až do obce Kordíky.

Tam na prvej križovatke odbočíme prudko doľava a pokračujeme po žltom turistickom chodníku, ktorý nás po lesnej asfaltovej ceste za stáleho 6 km dlhého klesania dovedie až do obce Harmanec. Následne, buď odbočíme doľava a po ceste I. triedy sa vrátime na parkovisko pri Harmaneckej jaskyni, kde naša trasa začala, alebo odbočíme doprava a vrátime sa cez mestské časti Uľanku a Jakub do samotnej Banskej Bystrice.

Diskusia  Diskusia (0) Pridať komentár

Pridaj komentár