Zoznam cyklotrás

08. Donovaly - Podkonice

Zdieľať Zväčšiť mapu    Zväčšiť/Zmenšiť mapu

Popis trasy  Výškopis

0 km 6 km 11 km 17 km

Parametre trasy  Parametre

Celková dĺžka17 km
Obtiažnosťstredná
Časová náročnosť1,5 h
Terénspevnená cesta, asfalt

Popis trasy  Popis

Cyklotrasa začína na veľkom parkovisku v horskom stredisku Donovaly. Z parkoviska cez drevený most pokračujeme ponad hlavnú cestu smerom na rázcestie cyklostrás Polianka – Bully. Na tejto križovatke cyklotrás odbočíme doprava na modrú cyklotrasu č. 2558 smerom na Moštenicu. Keď prejdeme osadou Bully, vchádzame do lesa. Tam nás po chvíli čaká 150 m dlhé prudké stúpanie lesom, kde je nutné bicykel aj tlačiť. Keď vyjdeme z lesa, prichádzame na križovatku cyklotrás, kde odbočíme doprava a pokračujeme ďalej po modrej cyklotrase č. 2558 smerom na Moštenicu. Opäť stúpame lesom, je to posledné stúpanie na tejto cyklotrase.

Následne sa čaká krásny zjazd lúkou. Na jej konci vchádzame do lesa a pripájame sa na širokú lesnú cestu. Prechádzame okolo Národnej kultúrnej pamiatky Kalištie, až na križovatku cyklotrás pri lesníckej chate. Tam odbočíme doprava a po modrej cyklotrase č. 2558 ktorá vedie po širokej lesnej ceste klesáme cca 5 km do obce Baláže.

Odtiaľ pokračujeme po ceste II. triedy smerom na Priechod. Po 3,5 km odbočíme na križovatke cyklotrás doľava a úzkou asfaltovou cestičkou v dĺžke 2,5 km sa dostaneme až do obce Podkonice, kde naša cyklotrasa končí.

Tip. Naša cyklotrasa končí pri cyklosmerovníku umiestnenom pri kostole v Obce Podkonice. Odtiaľ je možné pokračovať smerom na Priechod (3 km), Slovenskú Ľupču (7,5 km) alebo Moštenicu (3,5 km).

Diskusia  Diskusia (0) Pridať komentár

Pridaj komentár