Zoznam cyklotrás

07. Donovaly - Banská Bystrica

Zdieľať Zväčšiť mapu    Zväčšiť/Zmenšiť mapu

Popis trasy  Výškopis

0 km 7 km 13 km 20 km

Parametre trasy  Parametre

Celková dĺžka20 km
Obtiažnosťstredná
Časová náročnosť1,5 h
Terénspevnená cesta

Popis trasy  Popis

Cyklotrasa začína na veľkom parkovisku v strede horského strediska Donovaly. Následne prejdeme na opačnú stranu hlavnej cesty a pokračujeme po modrej cyklotrase č. 2583. Na rázcestí cyklotrás “Bully – Polianka” sa držíme vľavo a ďalej pokračujeme cez Polianku po modrej cyklotrase smerom na Šachtičku (12,4 km).

Na konci obecnej časti Polianka, odbočíme doľava, obídeme lesnú závoru a stúpame smerom do lesa. Pokračujeme lesnou cestou až na križovatku lesných ciest, kde odbočíme doprava smerom na Šachtičku (11,2 km). Odbočka doľava smeruje po zelenej cyklotrase na Korytnicu. Ďalej cyklotrasa vedie ešte krátko lesom a následne nás čakajú príjemné zjazdy po rozsiahlych lúkach s peknými výhľadmi, až na križovatku lesných ciest “Krčahy”. Tam odbočíme doprava, do lesa, smerom na Šachtičku (7,3 km).

Pokračujeme lesnou cestičkou po modrej cykloznačke. 4,4 km pred cieľom našej jazdy prechádzame okolo unikátneho historického banského španodolinského vodovodu, odkiaľ vedie zelená cyklotrasa č. 5586 do Španej doline (8 km), alebo žltá cyklotrasa č. 8617 do Horného Jelenca (5,6 km). My však pokračujeme po modrej cyklotrase, až k horskému hotelu Šachtička (www.sachticka.sk/hotel/sk/), odkiaľ klesáme cca 5 km po asfaltovej ceste II. triedy do Banskej Bystrice.

Video  Video

07. Donovaly – Banská Bystrica

Diskusia  Diskusia (0) Pridať komentár

Pridaj komentár