Zoznam cyklotrás

02. BB - Môlča - Vlkanová - BB

Zdieľať Zväčšiť mapu    Zväčšiť/Zmenšiť mapu

Popis trasy  Výškopis

0 km 7 km 15 km 22 km

Parametre trasy  Parametre

Celková dĺžka22 km
Obtiažnosťstredná
Časová náročnosť2 hod
Terénasfalt, spevnená lesná cesta

Popis trasy  Popis

Našu jazdu začíname pri veľkom parkovisku na Uhlisku vedľa odstaveného ramena Hrona

Našu jazdu začíname pri veľkom parkovisku na Uhlisku vedľa rybníka “Podryba”. Po červenej cyklotrase vedúcej po brehu Hrona prejdeme cez záhradkársku osadu do priemyselnej časti na Srnkovej ulici. Odtiaľ pokračujeme asfaltovou lesnou cestičkou až na Hronskú ulicu do Šalkovej.

Na križovatke pre Šalkovou odbočíme doprava smerom na Môlču. Po ceste II. triedy stúpame popri rómskej osade postupne až do Môlče, kde v centre obce odbočíme doprava na Hornú Mičinú. Tam križujeme hlavnú cestu a prechádzame stredom obce po asfaltovej ceste smerom k futbalovému ihrisku až k obecnej píle – žltá turistická značka.

V tom mieste sa napojíme na spevnenú lesnú cestičku značenú ako žltý turistický chodník. Cez Mičinské lúky, popod vrch Kozlinec, pokračujeme po tomto turistickom chodníku a cez Peťovskú dolinu klesáme až do Vlkanovej. Prechádzame cez železničné priecestie za ktorým odbočíme doprava a ďalej pokračujeme “rodinnou cestičkou” – cyklotrasa č. 2565 cez Iliaš späť do Banskej Bystrice.

Video  Video

02. BB – Môlča – Vlkanová – BB

Diskusia  Diskusia (4) Pridať komentár

4 názory na “02. BB – Môlča – Vlkanová – BB

  1. Mirka z BA

    Zdravím, krásny výlet nádhernými cestičkami !! Trasu sme si otočili a hneď bolo stúpanie miernejšie. 🙂 Vyrazili sme z BB – Medený Hámor smerom k nákup. centru Európa, tam na Sládkovičovu ul., na nej sme odbočili doľava na Iliaš, za Hronom doprava a pred železnicou doprava. Cestička viedla až do Vlkanovej medzi Hronom a železnicou. Pri prvom rázcestí vo Vlkanovej sme odbočili doľava na žltú (na stĺpe sú smerovníky). A potom sme len sledovali žltú značku a mierne stúpali Peťovskou dolinou a klesali Mičinskými lúkami, proste krása !! Super značená cestička. Prišli sme do Hornej Mičinej až na hlavnú cestu, na nej doľava a opäť miernym stúpaním na vrchol a dlhýýým klesaním až do centra BB (z časových dôvodov sme vynechali Môlču). Odporúčam (aj keď nám polovicu cesty pršalo) !!!

  2. Velmi pekny cyklo vylet. v Hornej Micinej som zle odbocil a tak som trochu bludil po Micinskych lukach. Nevadi, nakoniec ma to po modrej znacke zaviedlo na Kozlinec a hvezdaren..

    Fakt super projekt. Dufam, ze napadov este popribuda 🙂

  3. Musím vyskúšať

  4. Veľmi pekná trasa. Úsek medzi Hornou Mičinou a Vlakonovou som doteraz vôbec nepoznal. Aj keď už boli stromy väčšinou bez listov, príroda tam je krásna.

Pridaj komentár