Zoznam cyklotrás

05. Brusno - Strelníky - Šalková

Zdieľať Zväčšiť mapu    Zväčšiť/Zmenšiť mapu

Popis trasy  Výškopis

0 km 15 km 29 km 44 km

Parametre trasy  Parametre

Celková dĺžka44 km
Obtiažnosťstredná
Časová náročnosť3 hod.
Terénasfalt 90%, spevnená cesta 10%

Popis trasy  Popis

Cyklotrasa začína na námestí v kúpeľnej obci Brusno. Do Brusna sa dostaneme buď po ceste č. I/66, alebo sa z Banskej Bystrice dopravíme pohodlne vlakom. Vlaková stanica sa nachádza v strede obce. Pre nástup s bicyklom použijeme prvé alebo posledné dvere v súprave, určené na prepravu bicyklov.

Z námestia ideme 1 km po zelenej cykloznačke, smerom ku kúpeľom, až na koniec obce. Tam pri cyklosmerovníku odbočíme doprava. Ďalej pokračujeme po zelenej cyklotrase č. 5558 asi 8 km dlhým miernym stúpaním na križovatku lesných ciest pri novozrekonštruovanej chate Brzačka.Tam odbočíme doprava, obídeme závoru a pokračujeme ďalej, smerom na Starý Majer.

Po zelenej cyklotrase sa dostaneme až k športovému areálu Strelníky, kde sa môžeme občerstviť v “Kolibe nad Strelníkmi”. Následne prichádzame do obce Strelníky, kde pri zvonici odbočíme doľava smerom na Povrazník.

Z obce Povrazník pokračujeme po zelenej cyklostrase č. 5558 cca 12 km do obce Ponická Huta. Odtiaľ sa 11 km dlhým klesaním po ceste II. triedy cez Poniky dostaneme až do Šalkovej, kde naša cyklotrasa končí.

 

Diskusia  Diskusia (3) Pridať komentár

3 názory na “05. Brusno – Strelníky – Šalková

  1. Veľmi pekná trasa. Milan, vďaka za upozornenie na križovatky, minule som sa tam zamotal. Dnes to bolo skvelé.

  2. Ahojte, ešte by som chcel upozorniť, že po ceste 1/66 sú zákazy pre cyklistov, treba si dať na to pozor, jeden môj známy zaplatil 60€. pokutu.

  3. Pred Starým majerom nie je vyznačená cyklotrasa na Strelníky. Na križovatke treba ísť rovno a nie doprava. Na ďalšej križovatke vľavo a pri areáli vpravo-tiež to tam nie je vyznačené.

Pridaj komentár