Projekt cyklobb.sk sme vytvorili pre všetkých vás, ktorí ste si bicykel zamilovali, alebo sa stále len odhodlávate do cyklistického sedla vysadnúť. Veríme, že práve táto web stránka sa stane inšpiráciou a motiváciou pri plánovaní vašich cyklovýletov v okolí Banskej Bystrice.

Našim cieľom je aj propagovať mesto pod Urpínom a jeho blízke okolie ako atraktívnu destináciu cestovného ruchu, ktorá má čo ponúknuť aj v oblasti horskej cykloturistiky. Tunajšia príroda je totiž ako stvorená pre horskú cyklistiku a vďaka práci niektorých nadšencov, medzi okolitými kopcami vznikajú stále nové a nové horské cyklotrasy. V budúcnosti chceme, aby ste nám práve vy, cyklisti, pomáhali pri tvorbe tejto stránky. Uvítame preto všetky vaše pripomienky, návrhy na zlepšenia a doplnky.

jakub-gajdosik-foto V tomto roku sme zdokumentovali cyklotrasy, ktoré sa nachádzajú na severovýchode od Banskej Bystrice (Šturec, Harmanec, Donovaly, Slovenská Ľupča, Podkonice, Brusno). Zatiaľ ich je trinásť. Ďalej sa chceme sústrediť na trasy v okolí obcí Králiky, Kordíky, Riečka, Tajov a Malachov. Dobrovoľníci sa môžu hlásiť už dnes :).

Väčšina odporúčaných cyklotrás zaznačených v našej interaktívnej mape, až na malé výnimky, sú oficiálnymi schválenými cyklotrasami, značenými v slovenských cykloturistických mapách. Niekde sú však cyklotrasy pospájané do logických celkov tak, aby vyhovovali práve cyklistom, ktorých jazda sa začína v Banskej Bystrici, alebo využívajú služby obľúbeného cyklobusu.

Jakub Gajdošík – autor projektu
viceprimátor mesta Banská Bystrica

Cyklobb.sk v mediách