20130803_081821_630

Držiteľ miestenky si na mieste zastávky cyklobusu  musí zakúpiť aj riadny cestovný lístok. Miestenka zaručuje cestujúcemu len zabezpečenie prepravy a miesto v danom spoji. Na stanovišti cyklobusu by mal byť držiteľ miestenky najneskôr 15 minút pred jeho odchodom. Miestenku je potom potrebné predložiť vodičovi alebo jeho pomocníkovi.

Miestenky sa predávajú v dopravnej kancelárii SAD Zvolen na Ulici 29. augusta 24 v Banskej Bystrici. Prevádzková doba je od 8:00 do 17:00 hod. Cena miestenky je 1 euro a platí len na najbližší víkend v danom týždni.

V Banskej Bystrici jazdí cyklobus cez víkendy a sviatky zo zastávky Strieborné námestie smerom na Malý Šturec (7:30), Donovaly (9:30) a Šachtičky (13:00). Dopoludňajšie trasy sú spoplatnené sumou 2,00 eurá na jazdu (osoba vrátane bicykla). Cena za popoludňajšie krátke výjazdy je 1 euro vrátane bicykla.

Ako sme informovali, na trasách cyklobusu pribudli nové zastávky. Smerom na Malý Šturec je to Harmanec jaskyňa, povyše  ktorej  vedie upravená lesná cesta vhodná pre cykloturistiku až na Králiky. Smerom na Donovaly je to nová zastávka pri kaplnke Staré hory, odkiaľ zasa cez náučný chodník vedie trasa až na Šachtičky.

Partnermi cyklobusu pre SAD Zvolen je Banskobystrický samosprávny kraj a Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko, ktorej akcionármi sú aj mestá Banská Bystrica, Zvolen a Sliač.